Clash of Kings

4.30.0

4.4

35

Orta çağ fantezi dünyasında askeri strateji

1.5M

Bu uygulamayı oyla

Clash of Kings kendi şehrinizi kurabileceğiniz, orduya asker alıp eğitebileceğiniz ve imparatorluğunuzu genişletmek için tüm yakın (ve o kadar da yakın olmayan) toprakları fethedebileceğiniz gerçek zamanlı bir strateji oyunudur.

Clash of Kings’de en önemli kavram başkent ile ilgili olandır: imparatorluğunuzun başladığı yer. Burada kışlalar, kütüphaneler, ahırlar, çiftlikler ve madenler gibi birçok farklı yapı bulabilirsiniz. Bunların her biri sizin o ya da bu şekilde ilerlemenizi sağlayacak belirli birer amaca hizmet eder.

Örneğin kışlaların çok açık bir amacı vardır: asker toplamanızı sağlarlar. Öte yandan kütüphaneler, düşmanlarınıza karşı daha avantajlı savaşabilesiniz diye silahlarınız için yeni teknolojiler üretmek gibi daha uzun süreli yararlar sağlayabilirler. Şehrinizin savunmasını garanti altına alıp iyi bir orduya sahip olduktan sonra, genel haritada bir saldırı başlatabilirsiniz.

Bu Clash of Kings haritasından kime ya da neye saldıracağınıza karar verebilirsiniz. Diğer oyuncuların başkentleri zorlu hedefler olacaktır, fakat dolaşan canavarlar muhtemelen o kadar da zor olmayacaktır.

Clash of Kings gerçek zamanlı bir strateji oyunudur ve kendi türünde bir yenilik getirmese de, yine de bilhassa akıllı telefonlar için tasarlanan gösterişli bir deneyimdir.
Gereksinimler

Android 2.3.3 veya daha üst sürümü gerektirir.

Uptodown X